Dinamo Zagreb u grupnoj fazi Lige prvaka

Fernandes je u 87. minuti pogodio za izjednačenje i produžetke u kojima je Dinamo stigao do drugog gola (Pixsell)

Nogometaši zagrebačkog Dinama su u srijedu navečer izborili plasman u grupnu fazu Lige evropskih prvaka, nakon što su u dva meča doigravala eliminirali austrijski Salzburg.

Prošle sedmice u Zagrebu je rezultat glasio 1:1 i Dinamu je trebala pobjeda ili remi od 2:2 ili više za prolazak dalje.

Domaćin je poveo u 22. minuti preko Lazara, da bi Zagrepčani poravnali preko Fernandesa u 87. minuti i tako došli do produžetaka.

U petoj minuti dodatnog perioda Dinamo je došao do važnog gola, kada je El Soudani savladao domaćeg golmana i donio grupnu fazu za hrvatskog prvaka.

Pored Dinama, grupnu fazu elitnog evropskog takmičenja još su izborili danski Copenhagen, ruski Rostov, engleski Manchester City i njemačka Borussia iz Monchengladbacha.

U utorak su to uradili Porto (Portugal), Celtic (Škotska), Legia (Poljska), Monaco (Francuska) i Ludogorets (Bugarska).

U grupnoj fazi su i Arsenal (Engleska), Atletico Madrid (Španija), Barcelona (Španija), Basel (Švicarska), Bayer Leverkusen (Njemačka) Bayern (Njemačka), Benfica (Portugal), Besiktas (Turska), Borussia Dortmund (Njemačka), Club Brugge (Belgija), CSKA Moskva (Rusija), Dinamo Kijev (Ukrajina), Juventus (Italija), Leicester (Engleska), Lyon (Francuska), Napoli (Italija), PSG (Francuska), PSV (Holandija), Real Madrid (Španija), Sevilla (Španija), Sporting (Portugal) i Tottenham (Engleska).

Večerašnji rezultati:

APOEL (Kipar) – FC Copenhagen (Danska) 1:1 (prvi meč 0:1, dalje ide Copenhagen)

FK Rostov (Rusija) – Ajax (Holandija) 4:1 (1:1, Rostov)

Manchester City (Engleska) – Steaua Bukurešt (Rumunija) 1:0 (5:0, Manchester City)

Borussia Monchengladbach (Njemačka) – Young Boys (Švicarska) 6:1 (3:1, Borussia)

Salzburg (Austrija) – Dinamo Zagreb (Hrvatska) 1:1 (1:1, nakon produžetka Dinamo ide dalje).