Dinamo i Partizan uspješni u Ligi prvaka

Partizan je prošle sezone igrao protiv Ludogoreca u istoj fazi natjecanja ispao (Getty Images)

Nogometaši Partizana igrali su u srijedu navečer u Razgradu protiv ekipe domaćeg Ludogoreca neriješeno 0:0 u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu prvaka.

Predstavnik Srbije ostvario je cilj, sačuvao mrežu i ostao neporažen u duelu s bugarskim prvakom.

Ovim rezultatom “Crno-beli” su stekli realne šanse da u revanšu izbore plasman u doigravanje za elitno klupsko takmičenje.

Revanš utakmica između Ludogoreca i Partizana igra se za sedam dana u Beogradu.

Nogometaši Maribora su na svom terenu savladali Maccabi iz Tel Aviva rezultatom 1:0.

Jedini pogodak postigao je Damjan Bohar u u sudijskoj nadoknadi.

Nogometaši Dinama su u gostima kod danskog Aalborga pobijedili rezultatom 1:0 pogotkom Brozovića u 49. minuti.

Zagrepčani su obavili odličan posao, iako su u prvom poluvremenu bili bezopasni, dok su Danci imali jednu stopostotnu priliku te nekoliko poluprilika.

Kao protiv Žalgirisa

Najbolju šansu Aalborg je imao u 37. minuti, ali Enevoldsen sa dva metra nije uspio pospremiti loptu u mrežu.

Dva je puta zaprijetio Jacobsen, u 3. i 27. minuti, a u 34. minuti Thelander sa osam metara loše šutira.

Dinamo je u prvom poluvremenu imao tek dva šuta sa 20-tak metara – Soudani u 41. i Antolić u 45. minuti.

Na početku drugog poluvremana sličan scenario kao iz utakmice 2. pretkola u gostima kod Žalgirisa, kada je Dinamo slavio golovima Soudanija u 46. i Šimunića u 49. minuti.

Ovaj puta strijelac je bio Brozović u 49. minuti, koji je odličnim udarcem sa 16 metara iskosa pogodio za vodstvo Dinama.

Do kraja Dinamo je dobro kontrolirao susret i imao je još dvije stopostotne prilike: u 68. minuti udarac Machada obranio je Larsen, a u sudijskoj nadoknadi (90+3) neprecizan je bio Andrijašević.

Revanš susret je na programu iduće srijede u Zagrebu.

Rezultati prvih utakmica 3. pretkola

Srijeda: FK Aktobe (Kazahstan) – Steaua (Rumunija) 2:2, AEL Limassol (Kipar) – Zenit (Rusija) 1:0, Dnjipro (Ukrajina) – FC Copenhagen (Danska) 0:0, HJK Helsinki (Finska) – APOEL (Kipar) 2:2, Qarabag Agdam (Azerbejdžan) – Salzburg (Austeija) 2:1, Feyenoord (Holandija) – Bešiktaš (Turska) 1:2, Ludogorec (Bugarska) – Partizan (Srbija) 0:0, Standard (Belgija) – Panathinaikos (Grčka) 0:0, Grasshoppers (Švicarska) – Lille (Francuska) 0:2, Aalborg (Danska) – Dinamo (Hrvatska) 0:1.

Utorak: Debrecen (Mađarska) – BATE Borisov (Bjelorusija) 1:0, Slovan (Slovačka) – Sheriff Tiraspol (Moldavija) 2:1, Sparta (Češka) – Malmoe (Švedska) 4:2.