Chelseaju derbi protiv Manchester Uniteda

U slaboj utakmici, pogodak odluke postigao je Juan Mata u 87. minuti (EPA)

U derbiju 36. kola engleskog nogometnog prvenstva, Chelsea je na Old Traffordu pobijedio Manchester United sa 1:0, osvojivši tri vrlo važna boda u lovu na Ligu prvaka.

U slaboj utakmici, pogodak odluke postigao je Juan Mata u 87. minuti. Nakon njegovog udarca, lopta je pogodila Phila Jonesa i završila iza leđa golmana domaćih Martina Lindergaarda koji je mijenjao Davida de Geu.

Dvije minute kasnije domaći „Crveni đavoli“ su ostali s igračem manje nakon što je isključen Rafael.

Još slabiji nogomet viđen je na 220. izdanju derbija Merseysidea, gradskom duelu Liverpoola i Evertona koji je završio bez golova.

Liverpool je u gradskom derbiju nastupio bez suspendovanog Luisa Suareza, a najveća prijetnja po gol Tima Howarda bio je iskusni Steven Gerrard, koji je u nekoliko navrata bio neprecizan.

Everton je u 56. minutu preko Silvaina Distina zatresao mrežu domaćina, ali je taj gol poništen zbog prekršaja.

Rezultati 36. kola Premier lige, nedjelja: Manchester United – Chelsea 0:1, Liverpool – Everton 0:0.

Subota: QPR – Arsenal 0:1, Tottenham – Southampton 1:0, WBA – Wigan 2:3, West Ham – Newcastle United 0:0, Swansea – Manchester City 0:0, Fulham – Reading 2:4, Norwich City – Aston Villa 1:2

Ponedjeljak: Sunderland – Stoke City.

Poredak: Manchester United 85, Manchester City 72, Chelsea 68, Arsenal 67, Tottenham 65, Everton 60, Liverpool 55, WBA 48, Swansea 43, West Ham 43, Stoke 40, Fulham 40, Aston Villa 40, Southampton 39, Norwich 38, Newcastle 38, Sunderland 37, Wigan 35, Reading 28, QPR 25.