Borna Ćorić savladao Rafaela Nadala u Baselu

Mladi hrvatski teniser je sjajno parirao renomiranom Špancu u igri s osnovne linije (Reuters)

Mladi hrvatski teniser Borna Ćorić, tri sedmice prije svog 18. rođendana, stigao je do fenomenalnog rezultata savladavši u četvrtfinalu ATP turnira u švicarskog Baselu 14-strukog Grand slam pobjednika, Španca Rafaela Nadala sa 6:2, 7:6 nakon sata i 41 minute igre, prenosi agencija Hina.

Protiv trenutno trećeg reketa svijeta Ćorić je odigrao gotovo savršen prvi set, čak je tri puta oduzimao servis Nadalu i nakon tek nešto više od 20 minuta poveo sa 5:0. Iako se Nadal pokušao vratiti s dva uzastopna gema, Ćorić je kod 5:2 ostao čvrst i priveo prvu dionicu igre u svoju korist sa 6:2.

Mladi hrvatski teniser je sjajno parirao renomiranom Špancu u igri s osnovne linije, te je na najbolji način iskoristio čak 19 neprisiljenih grešaka Nadala u prvom setu.

U polufinalu protiv Goffina

U drugom setu Nadal je podigao nivo svoje igre, ali Ćorić je i na to imao odgovor.

Nijedan igrač nije uspijevao osvojiti protivnikov servis, pa se ušlo u „tie-break“. Ključni se trenutak dogodio kod rezultata 4:4 kada je Ćorić u još jednoj izmjeni prisilio Nadala na promašaj za svoje vodstvo od 5:4 uz dva servisa.

Hrvat je osvojio oba ta poena i stigao do najveće pobjede u dosadašnjoj karijeri.

U polufinalu turnira u Švicarskoj Ćorić će igrati protiv Belgijanca Davida Goffina.