Bayern deklasirao Besiktas, Chelsea i Barcelona neriješeno

Bayern je praktično osigurao prolaz u nastavak takmičenja (EPA)

Minhenski Bayern je deklasirao istanbulski Besiktas u prvoj utakmici osmine finala nogometne Lige prvaka, pobijedivši 5:0, dok su Chelsea i Barcelona u Londonu odigrali 1:1.

U središtu pozornosti bio je susret starih rivala na londonskom Stamford Bridgeu, koji su međusobno igrali 11. utakmicu u posljednjih 13 godina, u kojima je bilo mnogo kontroverzi i dramatičnih završnica.

Chelsea je poveo golom Williana u 62. minuti, a izjednačio je Messi nakon pogreške obrane domaćeg kluba 13 minuta kasnije.

U drugom susretu, Bayern je gotovo riješio posao budući da je gostima iz Turske napunio mrežu.

Po dva gola su za bavarski klub dali Mueller i Lewandowski, a priključio im se i Coman za konačnih 5:0.

I prije utakmice njemački i europski velikan Bayern bio je veliki favorit protiv Beiktasa, iako je u osminu finala ušao s drugog mjesta u skupini.

Ekipa iz Istanbula već je napravila povijesni rezultat time što je kao prva ekipa iz Turske otišla u eliminacijsku fazu kao pobjednik skupine i sve više od toga bila bi premija.