Azijski kup: Katar bolji od Saudijske Arabije

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Almoez Ali koji je sa sedam golova trenutno najbolji strijelac prvenstva (AP)

Nogometna reprezentacija Katara savladala je Saudijsku Arabiju sa 2:0 u susretu za prvo mjesto u grupi E Azijskog kupa.

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Almoez Ali koji je sa sedam golova trenutno najbolji strijelac prvenstva. Saudijce može utješiti što su usprkos porazu prošli dalje.

Katar je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela nakon što je Ali iskoristio zbunjenost saudijske odbrane. Ali je postigao gol tri minute nakon što je njegov saigrač Hassan Al Haydos propustili realizirati penal. U 80. minuti Ali je nakon ubačaja iz kornera upisao i svoj sedmi gol na prvenstvu za vodstvo 2:0.

Ovo je ujedno bila i posljednja utakmica grupne faze prvenstva Azije nakon koje su poznati svi parovi osmine finala.