Atletico pobijedio Real za evropski Superkup

Ovo je za madridski Atletico treći evropski Superkup nakon 2010. i 2012. godine (AP)

Nogometaši madridskog Atletica osvajači su evropskog Superkupa, oni su u estonskoj prijestolnici Talinu svladali gradskog rivala Reala sa 4:2 nakon produžetaka.

Nakon 90 minuta rezultat je bio 2:2, no u dodatnih pola sata Atletico je postigao dva gola i stigao do svog trećeg Superkupa u klupskoj historiji, nakon 2010. i 2012. godine.

„Kraljevi“ su, sa druge strane, ostali na četiri osvojena Superkupa (2002, 2014, 2016, 2017).

Dva gola Diega Coste

Već u 1. minuti susreta Atletico je poveo golom Diega Coste, no Real je uspio preokrenuti rezultat.

Prvo je Karim Benzema u 27. minuti poravnao na 1:1 da bi Sergio Ramos iz penala u 62. minuti doveo „kraljevski“ klub u vodstvo. Ipak, Diego Costa je svojim drugim pogotkom u 79. minuti odveo utakmicu u produžetak.

U dodatnih 30 minuta pobjedu Atleticu osigurali su Saul Niguez u 98. i Koke u 104. minuti.