Atletico i Bayern u četvrtfinalu Lige prvaka

Dvostruki strijelac za Atletico protiv Milana bio je Diego Costa (Reuters)

Nogometaši Atletico Madrida i Bayerna iz Minhena su u utorak navečer potvrdili plasman u četvrtfinale Lige evropskih prvaka.

Španski predstavnik je na svom terenu deklasirao italijanski Milan sa 4:1, a dvostruki strijelac među “Jorgandžijama” bio je Diego Costa, koji je golmana italijanskog kluba Christiana Abbiatija savladao u 3. i 85. minuti.

Između ta dva gola u listu strijelaca još su se upisali Arda Turan u 40. i Raul Garcia u 71. minuti, a jedini strijelac za poražene goste bio je Kaka (27).

Madriđani su slavili u prvom meču u Milanu sa 1:0.

Promašen penal

Bayern je na svom terenu protiv Arsenala branio prednost od 2:0 iz Londona, dok je u revanšu bilo 1:1.

Domaći Bavarci su poveli preko Bastiana Schweinsteigera u 55. minuti, da bi “Topnici” preko Lukasa Podolskog poravnali dvije minute kasnije.

U prvoj minuti nadoknade Bayern je mogao doći do pobjedonosnog gola iz penala, ali je Arsenalov golman Lukasz Fabianski odbranio šut Thomasa Mullera sa 11 metara.

Revanš-susrete osmine finala u srijedu navečer igraju Barcelona i Manchester City (prvi susret 2:0), odnosno PSG i Bayer Leverkusen (4:0).