Atletico bolji od Juventusa, pobjeda Reala

Ludogorets je imao neriješeno sve do 77. minute, ali je Real ipak na kraju slavio (EPA)

Aktualni europski nogometni prvak Real Madrid i doprvak Atletico Madrid ostvarili su pobjede u susretima drugog kola Lige prvaka.

Real je u dvoboju B skupine u Sofiji pobijedio Ludogorec 2:1, dok je Atletico u Madrid slavio protiv Juventusa 1:0.

Ludogorec je šokirao „Kraljevski klub“ stigavši do vodstva već u šestoj minuti golom Marcelinha.

Real je četiri minute kasnije mogao izjednačiti, no Cristiano Ronaldo je promašio kazneni udarac. Ipak, 16 minuta kasnije Ronaldo je iz novog kaznenog udarca svladao Vladislava Stojanova. Real je do pobjede stigao golom Karima Benzeme u 77. Minuti

U drugom dvoboju iz ove skupine Basel je srušio Liverpool 1:0 golom Marca Strellera u 52. minuti.

U dvoboju A skupine Atletico Madrid je na Vicente Calderonu pobijedio Juventus 1:0. U slaboj utakmici s vrlo malo prilika presudio je pogodak Arde Turana u 75. minuti na asistenciju Juanfrana.

Nakon što je Olympiacos u prvom kolu pobijedio Atletico Madrid, očekivao se nastavak serije i u Švedskoj, no Malmo je neočekivano srušio grčkog prvaka 2:0.

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Markus Rosenberg.

Arselan deklasirao Galatasaray

U skupini C Bayer Leverkusen je pobijedio Benficu 3:1. Golove za „Apotekare“ dali su Stefan Kiessling, Son Heung-Min i Hakan Calhanoglu, a za goste se među strijelce upisao Salvio.

U drugom dvoboju iz C skupine nogometaši Zenita i Monaca su u Sankt Peterburgu odigrali bez golova.

Arsenal je u dvoboju drugog kola D skupine u Londonu deklasirao Galatasaray 4:1, dok je Borussia Dortmund u Bruxellesu pobijedila Anderlecht 3:0.

Arsenal je već u prvom poluvremenu dao tri gola, a u nastavku utakmice još jedan. Strijelci su bili Danny Welbeck (tri puta) i Alexis Sánchez dok je za goste gol dao Burak Yilmaz.

Borussija je do pobjede u Bruxellesu stigla golovima Cire Immobilea i Adriana Ramosa, koji je uspješan bio dva puta.

Rezultati drugog kola:

Skupina A: Malmo (Švedska) – Olympiacos (Grčka) 2:0, Atletico Madrid (Španija) – Juventus (Italija) 1:0. Poredak: Juventus 3, Atletico 3, Malmo 3, Olympiacos 3.

Skupina B: Basel (Švicarska) – Liverpool (Engleska) 1:0, Ludogorec (Bugarska) – Real Madrid (Španija) 1:2. Poredak: Real Madrid 6, Liverpool 3, Basel 3, Ludogorec 0.

Skupina C: Zenit (Rusija) – Monaco (Francuska) 0:0, Bayer Leverkusen (Njemačka) – Benfica (Portugal) 3:1. Poredak: Zenit 4, Monaco 4, Bayer 3, Benfica 0.

Skupina D: Arsenal (Engleska) – Galatasaray (Turska) 4:1, Anderlecht (Belgija) – Borussia Dortmund (Njemačka) 0:3. Poredak: Borussia Dortmund 6, Arsenal 3, Galatasaray 1, Anderlecht 1.